To sidebar

Sunday, May 9 2021

5 wskazówek dotyczących udanej sesji zdjęciowej

camera-514992_640.jpg, May 2021

Udana sesja zdjęciowa

Fotografia niestandardowa może być niezwykle ważną częścią marketingu Twojej firmy. Może to być również kosztowne przedsięwzięcie. W swojej karierze projektanta i dyrektora kreatywnego zrealizowałem setki sesji zdjęciowych, zatrudniłem i współpracowałem z dziesiątkami fotografów. Oto pięć moich najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci sprawnie wykonywać sesje zdjęciowe.

1. Zatrudnij odpowiedniego fotografa do pracy

Najlepsi profesjonalni fotografowie to zazwyczaj specjaliści. Przed zatrudnieniem fotografa przyjrzyj się jego portfolio. Upewnij się, że praca, którą widzisz, jest reprezentatywna dla typu zdjęć, które będziesz musiał wykonać. 

Ludzie, miejsca lub rzeczy: fotografowie, którzy mają duże doświadczenie w obsłudze produktów, mogą nie radzić sobie z ludźmi. Fotografia portretowa wymaga szczególnej relacji między fotografem a obiektem, aby ludzie byli odprężeni i zrelaksowani. Fotografowanie w witrynie może wymagać specjalnego sprzętu, którego nie posiadają wszyscy fotografowie. Fotografia produktu może być bardzo specyficzna w zależności od zarejestrowanego produktu. Na przykład żywność może wymagać wykonania z niejadalnych materiałów, aby wytrzymać gorące światło.

Studio a lokalizacja: jeśli potrzebujesz portretów w biurze, upewnij się, że fotograf ma doświadczenie w robieniu zdjęć w plenerze, a nie w studiu. Jeśli chcesz uzyskać bardzo spójny wygląd i styl dla wszystkich swoich portretów (np. Ujęć całego ciała na jasnym białym tle), lepszym rozwiązaniem może być ustawienie studyjne. Nie wszyscy fotografowie mają studia, więc może być konieczne wypożyczenie jednego na sesję.

Pozowanie a redakcja: Niektórzy fotografowie pracują wolniej. Lubią starannie ustawiać ludzi, sterować oświetleniem i kompozycją, robić wiele „ujęć” dla każdego końcowego zdjęcia i możliwie wygodnie zaplanować tylko kilka ujęć w ciągu dnia. Inni mają bardziej redakcyjny styl. Lubisz szybko robić zdjęcia, lubisz pracować z „dostępnym światłem”, wykorzystywać istniejące otoczenie, wprowadzać tylko minimalne poprawki, robić mniej „ujęć” dla każdego końcowego zdjęcia i jesteś przyzwyczajony do planowania wielu ujęć w ciągu jednego dnia. Jeśli potrzebujesz zdjęć zrobionych przez Twoich współpracowników w pracy, interakcji między sobą, wyglądających „prawdziwie” i nienaświetlonych, upewnij się, że Twój fotograf ma styl redakcyjny.

2. UZYSKAJ DOKŁADNE SZACUNKI

Fotografowie potrzebują następujących informacji, aby oszacować projekt:

Lokalizacja: gdzie odbywa się sesja? Jeśli masz wiele lokalizacji, pamiętaj o podaniu adresu każdej lokalizacji. Czy nagrania do zdjęć architektonicznych trzeba robić w weekend, kiedy na miejscu nie ma ludzi / samochodów? Czy fotograf zmieni termin spotkania, jeśli pogoda nie jest dobra? Jeśli masz zrobione portrety, czy osoby te idą do pracowni fotografa, czy też fotograf przychodzi do twojego biura?

Liczba zdjęć: jeśli potrzebujesz zdjęć budynku, czy potrzebujesz zdjęć zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz? Zarówno w nocy, jak iw dzień? Czy potrzebujesz wielu ujęć każdej osoby do portretów? Strzały grupowe czy indywidualne? Ogólnie rzecz biorąc, jeśli możesz zatrudnić fotografa na cały dzień, często możesz uzyskać znacznie więcej ostatecznych zdjęć za swoje pieniądze.

Retusz: prawie wszystkie zdjęcia wymagają retuszu. Pamiętaj, aby zapytać, czy i ile retusz jest uwzględniony w kosztorysie.

Pliki i własność: zasady są bardzo różne, jeśli chodzi o sposób dostarczania obrazów i stopień własności. Niektórzy fotografowie przekazują pliki w wysokiej rozdzielczości i dają pełne prawa do wykorzystywania ich według własnego uznania. Inni pobierają opłatę w zależności od tego, w jaki sposób planujesz używać obrazów (np. Na swojej stronie internetowej) przez określony czas (np. 5 lat). Jeśli będziesz chciał korzystać z nagrań w innym miejscu lub przez dłuższy czas, będziesz musiał uiścić dodatkowe opłaty.

3. Przygotuj się do strzału

Gładkie ujęcie wymaga wielu przygotowań. Nie zapomnij:

Harmonogram: utwórz oś czasu. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na ustawienie świateł i wykonanie próbnych ujęć. Uwzględnij podróż z parkowaniem i załadunkiem / rozładunkiem sprzętu w czasie. I nie zapomnij o przerwie na lunch. Zarezerwuj sale konferencyjne lub dokładnie te sale wymagane dla każdej lokalizacji.

Upiększ: Przygotuj obszar professione do sesji, w tym oknaW razie potrzeby wyczyść. Zamów kwiaty do recepcji. Usuń bałagan - na zdjęciach zawsze mniej znaczy więcej.

Przypomnij: informuj wszystkich, w tym fotografa, personel / wyposażenie / konserwację / ochronę oraz osoby wykonujące portrety. Upewnij się, że otrzymałeś pisemne potwierdzenie od wszystkich zaangażowanych osób i wysyłaj ostatnie przypomnienie na dzień przed rozpoczęciem zdjęć, aby każda osoba wiedziała, kiedy i gdzie (dokładnie) powinna być. Powiedz ludziom, w co się ubrać (patrz „Szafa” poniżej). Dołącz również swój numer telefonu komórkowego, aby ludzie mogli się z Tobą skontaktować, jeśli mają pytanie lub problem w dniu zdjęcia.

Tworzenie układów: nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Zawsze pokazuj fotografowi układ lub makietę planowanego wykorzystania zdjęcia. Na przykład, jeśli ujęcia są używane w Twojej witrynie internetowej, mogą znajdować się w sekcji „Projekty” lub na stronach „Biografia”. Prześlij link, aby fotograf mógł zobaczyć układ. W ten sposób fotograf nie marnuje czasu na robienie zdjęć pionowych, gdy zdjęcia muszą być poziome. Przynoszę też papierowe odbitki na sesję, więc mogę sprawdzić i upewnić się, że zdjęcia są zgodne z układem. Jeśli nie jesteś na sesji, wyślij wydruki do fotografa, aby mógł je obejrzeć podczas sesji.

Uzyskanie pozwolenia: Gdy zdjęcia przedstawiają ludzi, zawsze rozsądnie jest uzyskać pisemną zgodę na wykorzystanie zdjęć w celach marketingowych Twojej firmy. Możesz pobrać podstawowe „formularze akceptacji zdjęć” z Google, aby zabrać je na sesję i podpisać.

4. POMÓŻ ZROBIĆ WSPANIAŁYCH PORTRETÓW

Zdjęcia ludzi mogą być szczególnie trudne. Większość z nas nie cierpi fotografowania i denerwuje się przed aparatem. Dobry fotograf portretowy sprawi, że fotografowane osoby poczują się komfortowo, poprowadzi ich przez ułożenie ciała i mimikę twarzy i miejmy nadzieję, że sprawi, że doświadczenie będzie przyjemne. Przed sesją należy przygotować fotografowanych osób, tak aby wiedzieli, czego się spodziewać i jak są gotowi. Zawsze wysyłam e-mail z tygodniowym wyprzedzeniem (i ponownie dzień wcześniej) z tematem „Jak przygotować się do portretu”. Wymieniam:

 

Szafa: czy ludzie powinni nosić garnitury biznesowe czy zwykłe ubrania? Czy buty będą w dobrej kondycji? Poinformuj ludzi z wyprzedzeniem, aby mogli odpowiednio się ubrać.

Kolory: zwykle najlepsze są jednolite kolory. Odważne wzory mogą rozpraszać uwagę. Zwykle polecam neutralne kolory (czarny, szary, brązowy, brązowy, granatowy, niebieski, biały, kremowy), aby ludzie nie nosili ubrań, które kolidują z Twoją marką. Na przykład, jeśli Twoim firmowym kolorem jest czerwony, poinstruuj ich, aby nie nosili magenty, fioletu ani zieleni, ale nosili czerwony jako kolor akcentujący.

Bez sezonów: Unikaj topów bez rękawów lub wełnianych kurtek i swetrów. Ubrania nie powinny wyglądać sezonowo, więc zdjęcie wygląda dobrze przez cały rok.

Akcesoria: Biżuteria i akcesoria powinny być ograniczone do minimum. Należy skupić się na twarzy, a nie na grubym naszyjniku lub dużych kolczykach. Nic nie datuje się szybciej niż modny dodatek.

Bez zmarszczek: upewnij się, że ubrania są prosto ściśnięte. Powiedz badanym, aby zawiesił ubrania na wieszakach i przynieś kilka opcji, jeśli nie są pewni, który kolor wygląda najlepiej.

Artykuły do ​​stylizacji: Mężczyźni powinni przynieść ze sobą pędzel lub grzebień i brzytwę do poprawienia na krótko przed sesją, aby uniknąć „cieni o godzinie piątej”. Panie powinny przynieść makijaż, szczotkę do włosów i lakier do włosów. Pomyśl o szczoteczce i paście do zębów, aby uzyskać piękny, promienny uśmiech.

5. OŚWIETLENIE JEST ZAWSZE KRYTYCZNE

Co najważniejsze, oświetlenie może zrobić zdjęcie lub je zepsuć. Za oświetlenie ujęcia powinien odpowiadać fotograf, ale może on potrzebować pomocy i wskazówek. Szukasz miękkiego, równomiernego lub dramatycznego oświetlenia kierunkowego na portretach? Podaj przykład pożądanego wyglądu. Robiąc zdjęcia, zaplanuj najlepszą porę dnia na uchwycenie każdego miejsca. Budynek wygląda bardzo różnie w zależności od kierunku słońca. Sprawdź to lub poproś kogoś na miejscu o zrobienie szybkich zdjęć rano, w południe i późnym popołudniem, abyś Ty i fotograf mogli odpowiednio zaplanować.

Więcej podobnych porad tutaj: https://michalamoda.pl/

airsoft.konin.pl